Felietony-wolnego strzelca produkcje dla różnych tytułów, obecnie dwóch oraz zapiski codzienne, co bym nie eksplodowała z nadmiaru myśli
Blog > Komentarze do wpisu

Pozycja leżąca potrzebna od zaraz

Nawarstwienie spraw, szczególnie w czwartek, spowodowało, że wyszłam rano z domu, wróciłam o wpół do jedenastej w nocy i się popłakałam w samochodzie, bo wysiąść nie miałam siły. 

Psychicznie byłam zadowolona, bo udało mi się trochę dorobić, ale fizycznie jestem wrakiem po tym tygodniu. Syn jakoś tam posprzątał, czyli odkurzył w zasadzie tylko, siedzę i mam gdzieś, nie będę się do ścierki rzucać. Raz może być kurz tam i ówdzie. 

W niedzielę jadę do biblioteki, a potem mam tłumaczenie, wrócę nie wiadomo o której, niech chociaż ten dzień będzie wolniejszy. Poczytam sobie, w ciągu tygodnia książka służyła mi do zasypiania, mąż tylko ściągał ze mnie Kindla lub analog, okulary i tyle miałam z tej przyjemności. 

 

Wieczorami, kiedy już szykuję się do łóżka, oglądam wiadomości, bo mam imperatyw dowiadywania się, co mnie ominęło. W ciągu dnia jestem tak zajęta, że nawet nie zaglądam w komórce do sieci, gdyby zabili prezydenta, nawet bym o tym nie wiedziała. W samochodzie słucham głównie audiobooków (to jednak coś tam czytam!), więc mus. Oczywiście cały czas na tapecie Kijów oraz protesty przeciwko tęczy.

Jeśli idzie o Kijów, mam wrażenie, że już wiem, jak to było przed drugą wojną światową. W Wielkiej Brytanii czy Francji w ogóle nie przejmowali się zajęciem Zaolzia, potem reszty kraju. W zadzie mieli jakąś tam Polskę, dopóki Hitler nie doszedł do ich krajów i nie powiedział - a ku ku.

Patrzę na to, co porabiają Rosjanie i mi włosy dęba stają. Jak niewiele trzeba, żeby głupie, czerwone na gębie chłopy, zaczęły (zaczęłi?) gadać o mocarstwie, o sile, o rządzeniu światem. A te telefony ambasadorów czy konsulów rosyjskich gdzieś tam ze swiata to już w ogóle mnie na łopatki rozłożyło. 

 

O tęczy nie będę rozprawiać, powiem tylko, że wszelkiego rodzaju nietolerancja grup społecznych mnie strasznie boli i dotyka, bo swiadczy o małości ludzi. Nietolerancję mam dla głupoty i warcholstwa, ale żeby innych ludzi krzywdzić czy obelgami obrzucać, bo nie żyją tak, jak my tego chcemy? 

 

Składam się w scyzoryk ze zmęczenia. Kawa i 07 zgłoś się, to jest to.

sobota, 03 maja 2014, kasia.eire

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: marta, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/05/03 19:58:38
Oj Kasieńko racja , racja we wszystkim !

A ta kawa i 07 zglos się ...
Nie pomyślałabym kiedyś , że za wolnej Polski będę oglądała ten serial i aż strach pisać który jeszcze ...

Odpoczynku życzę najserdeczniej!
-
2014/05/03 20:04:24
Marto - oj tak, stare ale jare. Mam takich kilka, co się oderwać nie mogę. Czterdziestolatek i Wojna domowa na przykład. O Domu już nie wspomnę, bo to oczywista oczywistość :-)
-
2014/05/03 20:49:44
pracuje z Kazachem, dwoma Ukraińcami i Rosjaninem, WSZYSCY jak jeden mąż, mówią, ze Putin ma racje ... się pytam gdzie jest rozum?!
-
Gość: kate, *.threembb.ie
2014/05/03 23:22:41
Kasienko ,ktory to raz ogladamy 07 zglos sie ?Ja juz dialogi znam na pamiec. Widze ,ze bardzo zmeczona jestes,zycze Ci chociaz chwili wytchnienia.Ja wczoraj dostalam ksiazke od kolezanki" Alibi na szczescie",Anny Ficner-Ogonowskiej.Czytalas cos tej pisarki?
-
2014/05/04 00:31:38
marga - ja tego całkiem nie łapię
-
2014/05/04 00:32:22
Kate - Ficner Ogonowskiej nie czytałam jeszcze nic. Mamy w bibliotece.
07 złoś się można oglądać na okrągło
-
2014/05/04 12:13:31
a ja po wizycie w kraju ojczystym nareszcie wiem, skąd moje ciągłe zmęczenie, sucha skóra i jeszcze parę innych problemów, pozornie ze sobą niezwiązanych- niedoczynnosć tarczycy...
-
2014/05/04 17:30:57
Ciągłe niedospanie też nic dobrego nie przyniesie, chciałam napisać, i się złapałam na tym, że ciągle coś Ci wieszczę! To zamykam pyskol i tylko macham wesoło, bo nareszcie, po czterech dniach mam błogi spokój, którego i Tobie życzę. Progenitura odebrała Wnuczki, Ślubny pojechał na mecz, siła spokoju ze mną! czego więcej Kobiecie potrzeba?
-
2014/05/04 23:50:48
Dużo zdrowia Ci życzę. Pozdrowienia.
-
Gość: Karuzela, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/05/05 01:14:09
Gdy przypominam sobie siebie- kobiete pracującą, to łapię sie na tym, ze nie mysłam wtedy, że jestem taka zajeta czy zmęczona. Ale teraz rozkoszuje sie jak Fusilla. Emerytura to boski czas, oby dla wszystkich kobitek bez wyjątku, nadszedł szybko...
-
2014/05/05 07:48:51
Oj, Kasieńko, zbieram się i zbieram coby napisać do Ciebie, ale nijak to wychodzi. Dzieje się tak dużo i tak źle, że może lepiej nie pisać? Ale zrobię to. Proszę o cierpliwość. Sił życzę. :)
-
Gość: salome, 89.218.16.*
2014/05/05 11:30:44
carstwo-mocarstwo, ludzie Gina
Jedną z ofiar ukraińskich stróżów prawa w Kramatorsk21 -letnia Julia Izotova . Ona i jej trzy przyjaciółki z bliska strzela bojowników zasięgu , gdy młodzi ludzie starają się opuścić pojazd w bezpiecznym miejscu . Dziewczyna niedawno ukończył studia medyczne i pod warunkiem pierwszej pomocy rannych milicji , jazdy przeszkód do wody i żywności .

Kiedy późnym wieczorem atak Kramators'k był w pełnym rozkwicie , i pozostają blisko blokadzie było zbyt niebezpieczne Izotova Julia i jej trzech przyjaciół , wszystko w jednym urządzeniu , spróbuj iść w kierunku miasta . Ale udało się wyciągnąć w zaledwie kilometr. Przez samochód otworzył ogień z opancerzonych . Trzech zginęło na miejscu , Julia - z dwóch ran postrzałowych w drodze do szpitala .
-
Gość: marta, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/05/13 20:24:48
jAK TAM ZDRÓWKO kASIU? Czekamy na wieści!
-
2014/05/13 21:42:18
Dziewczyny, przepraszam, myślałam, że odpisałam, a ja jak jakiś burak ni hu hu. Wszsytko dobrze, tylko w piętkę gonię
-
2014/05/14 22:29:13
Miłego odpoczynku życzę.

Notatki Coolturalne

Wypromuj również swoją stronę

free counters

Web Pages referring to this page
Link to this page and get a link back!